„Nic lepszego człowiek nie może zrobić człowiekowi, niż uwolnić go od bólu”.
Rehabilitacja
W naszym postępowaniu stosujemy skuteczne, bezpieczne i uznane przez medycynę akademicką metody lecznicze. Nie korzystamy z metod niekonwencjonalnych. Każdą terapię prowadzimy według indywidualnie przygotowanego programu.
Sposób prowadzenia terapii (7 kroków):
krok 1: Zaczynamy od oceny Państwa stanu zdrowia na podstawie wywiadu (dotyczącego m. in. trybu życia, pracy, obecnych dolegliwości) oraz badania funkcjonalnego stawów i mięśni (by ocenić, co powoduje Państwa dolegliwości).
krok 2: Po postawieniu diagnozy funkcjonalnej terapeuta dobiera odpowiednie dla Państwa metody leczenia, dostosowane indywidualnie do potrzeb i możliwości. W naszej praktyce stosujemy przede wszystkim terapię manualną oraz kinezyterapię prowadzoną wg międzynarodowych standardów leczenia, fizykoterapię, z której korzystamy uzupełniająco. Kierujemy się zasadą „maksimum efektu przy minimum wysiłku ze strony Pacjenta”.
krok 3: Prowadzimy dokładną dokumentację każdej wizyty oraz prowadzonej terapii. Kończąc leczenie, Pacjent otrzymuje kartę informacyjną.
krok 4: W trakcie prowadzonej terapii ogromną wagę przykładamy do prowadzonej na bieżąco wymiany informacji między nami a lekarzem kierującym. Wierzymy, że dzięki temu maksymalizujemy uzyskane przez Państwa efekty naszej pomocy.
krok 5: Pracujemy według zasady jeden terapeuta – jeden pacjent. Pozwala to na pełne skoncentrowanie uwagi i wytworzenie relacji między pacjentem a terapeutą, co pozytywnie wpływa na efekty leczenia.
krok 6: Mamy świadomość własnych możliwości, ale także własnych ograniczeń. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie pomóc każdemu Pacjentowi, ponieważ nie na wszystkie dolegliwości stosowane przez nas metody są skuteczne Czasem potrzebne jest inne leczenie np. operacyjne. W takich sytuacjach współpracujemy z najlepszymi specjalistami, którzy w swoich dziedzinach, podobnie jak my, kierują się chęcią udzielenia pomocy na najwyższym poziomie.
krok 7: Po zakończonej rehabilitacji oferujemy możliwość utrwalenia efektów terapii w ramach treningu porehabilitacyjnego. Prowadzi go fizjoterapeuta na specjalnie do tego przeznaczonej i wyposażonej sali ćwiczeń.