„Nic lepszego człowiek nie może zrobić człowiekowi, niż uwolnić go od bólu”.

W czym pomagamy?

Zajmujemy się w rehabilitacją różnego rodzaju schorzeń o podłożu ortopedycznym (bóle kręgosłupa, stany pourazowe, stany pooperacyjne, wady postawy) oraz neurologicznym (stany po udarach mózgowych i urazach kręgosłupa).

  • schyliłeś się, coś przeskoczyło, nie możesz się wyprostować, czujesz ból i spięte mięśnie  w plecach
  • skręciłeś kostkę lub zerwałeś więzadło
  • jesteś przed lub po operacji ortopedycznej i lekarz zalecił Ci rehabilitację
  • nie jesteś w stanie wysiedzieć w pracy przed komputerem, bo boli cię głowa, drętwieje kark, drętwieją dłonie lub pojedyncze palce
  • czujesz ból w plecach, masz trudności z pochylaniem się
  • jakaś część ciała drętwieje, jest słabsza lub gorzej ją czujesz
  • masz zawroty głowy, migreny
  • jesteś po udarze, część ciała jest bezwładna lub spastyczna
  • boli cię cały kręgosłup, musisz się „rozchodzić”, aby przestało boleć

Jeśli masz takie lub podobne problemy skontaktuj się z nami.

Ból jest doznaniem, którego wszyscy zawsze chcemy pozbyć się jak najszybciej. Nie zadajemy sobie jednak pytania, czym właściwie on jest? Tymczasem ból jest jak kontrolka ostrzegawcza w samochodzie informująca nas, że coś niedobrego się z nami dzieje. Samochód natychmiast oddamy do mechanika, nasze zdrowie niejednokrotnie traktujemy gorzej, licząc na to, że „samo przejdzie”, lub stosując leki przeciwbólowe. Czasem są one wystarczające (jak np. przy okazjonalnie pojawiającym się bólu głowy) lub niezbędne (jako wspomagające właściwą terapię).

Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że działają jedynie na objaw jakim jest ból, a nie na przyczynę, która go wywołuje.  Czyli – powracając do samochodu – jeśli odetniemy zasilanie kontrolki informującej nas o braku paliwa, przestanie ona świecić, ale nie oznacza to, że bak jest pełen, a auto niedługo stanie. Z naszym organizmem oszukiwanym przez leki przeciwbólowe sytuacja ma się dość podobnie. Zagłuszanie bólu sprawia ulgę tylko na jakiś czas. Ból powraca  ze zdwojoną siłą a organizm przestaje reagować na leki. W końcu stan taki przechodzi w tzw. ból przewlekły, niezwykle trudny do leczenia. Naszym celem jest uwolnić Cię od przyczyny wywołującej Twój ból.